Öfke Kontrolü ve Yönetimi

01.04.2021
106

Beylikdüzü Psikolog servisimizde hastalarımız ile gerçekleştirdiğimiz seanslar neticesinde kısa sürede kişinin öfkesini kontrol etmesini sağlayabilmekteyiz. Beylikdüzü psikolog servisleri arasında en çok tercih edilen kliniklerden birisi Mevam Psikoloji Danışmanlık Merkezidir.  Mevam Psikoloji bünyesinde öfke kontrol seanslarına başlamadan önce gelin kısaca öfke kontrolü nedir ona bakalım:

Öfke Yönetimi & Kontrolü Dersleri  ve Danışmanlığı

Öfke kontrolü ya da yönetimi, kızdığınızın belirtilerini tanımayı öğrenme ve sakinleşmek ve durumla verimli bir şekilde başa çıkmak için harekete geçme sürecidir. Öfke, onu uygun şekilde nasıl ifade edeceğinizi bildiğiniz zaman normal, sağlıklı bir duygudur. Sizi öfkeli hissetmekten alıkoymaya çalışmaz veya sizi öfke içinde tutmaya teşvik etmez. Mevam Psikoloji Danışmanlık ve Gelişim Merkezi olarak sağladığımız öfke yönetimi bunun nasıl yapılacağını öğrenmekle ilgilidir.

Mevam Psikoloji Merkezi öfke yönetimi danışmanlık dersleri, eşinizle birlikte veya doğrudan sizinle bire bir yapılabilir. Programa veya danışmana ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak seansların yeri, süresi ve sayısı değişir.

Öfke Yönetimine Başlamak

Öfke yönetimi üzerinde çalışmaya başladığınızda, sinirlenmeye başladığınızda ortaya çıkan fiziksel ve duygusal belirtileri belirleyin. Bu uyarı işaretlerini erken fark etmek ve yönetmek, öfkenizi kontrol etmede önemli bir adımdır. Aşağıdakilere dikkat edin ve bir liste yapın:

  1. Bir çocuk veya partnerle ilgili hayal kırıklığı, finansal stres, gibi öfkenizi tetikleyen veya kötüleştiren stresler
  2. Öfke duygularınızın arttığına dair fiziksel işaretler – örneğin, kötü uyumak, çenenizi sıkmak, kalp çarpıntısı veya çok hızlı araba kullanmak
  3. Birisine bağırmak istediğiniz veya gerçekten söylemek istediğiniz şeyi tuttuğunuz gibi öfkenizin yükseldiğini gösteren duygusal işaretler

Öfke Yönetimi Seansları Sırasında

Genel olarak, öfke yönetimi danışmanlığı, öfkeyle başa çıkabilmeniz için belirli davranışsal becerileri ve düşünme yollarını öğrenmeye odaklanır. Anksiyete ve kaygı danışmanlığı, depresyon veya bağımlılık gibi başka akıl sağlığı sorunlarınız varsa, öfke yönetimi yöntemlerinin etkili olabilmesi için bu konular üzerinde de çalışmanız gerekebilir.

öfke kontrolü

[Toplam: 3 Ortamala: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.