Evlilik ve Çift Terapisi & Psikoloğu

                 Evlilik ve çift terapisi; psikolojik problemlerin insan ilişkileri içerisinde başarılı bir şekilde çözülebileceği görüşüne dayanan bir tedavi yöntemidir. İnsan ilişkileri ve sorunlu etkileşim yöntemleri sebebi ile ortaya çıkan problemler evlilik & aile terapisi ile oldukça kolay bir şekilde çözülebilmektedir.

Aile Danışmanlığı

                 Aile ve çift danışmanlık hizmeti, aynı ev içerisinde beraber yaşayan bireylerin evlilik, ayrılık, boşanma gibi süreçlerinde yardımcı olur.  Kişisel, psikolojik ya da sosyolojik sorunların üzerinden rahat bir şekilde kalkılması için çabalar. Verilen hizmet yasalarla belirlenen son derece etkili ve gerekli bir destek hizmetidir. Danışmanlık hizmetleri günümüzde önemi iyice artan bir alandır.

İlişki Danışmanlığı

                İlişki danışmanlığı; ilişkilerinde sorunlar yaşayan, birbiri ile çatışan ya da içerisinde bulundukları durumdan daha iyi bir ilişki yaşamayı düşünen bireyler için sağlanan bir destek hizmetidir. İlişki danışmanlığı hizmeti bireyler arasında bulunan ilişkiyi daha huzurlu, daha güvenli, daha sağlıklı ve daha güçlü bir hale getirmeyi hedeflemektedir.

Evlilik Çift Terapisi

                Evlilik terapisi; evli çiftlerin ilişkilerinde ortaya çıkan sorunların çözüme kavuşmasını sağlamak için sağlanan bir destek hizmetidir. Evlilik içerisinde yaşanan her türlü sorun için evlilik terapisi başvurusu yapabilirsiniz.

Çift terapisi; evlilik içerisinde yaşanan krizleri ve sorunları çözmek, iki tarafın da farkındalık yaşamasını sağlamak ve ilişkinin devamını sağlamak için bireylere sağlanan bir destek hizmetidir. Bireylerin birbiri ile sağlıklı, güçlü bir şekilde iletişim kurmasını sağlamak çift terapisinin amacıdır. Bu nedenle  Çift terapisi, aralarında duygusal bağ bulunan çiftlerin sorunlarını çözmek için psikoterapistler tarafından uygulanır.

Aile Psikoloğu 

Hane içerisinde yaşanan sorunların ortadan kaldırılmasına, aile içerisindeki bireylerin daha uyumlu geçinmesini sağlar.  Aile içerisindeki bireylerin daha güçlü iletişim kurmasına yardım etmek amacıyla sağlanan destek hizmetinden sorumlu kişidir.  Terapi hizmetleri aileyi hem bir bütün hem de birey bazında inceler. Aile içerisinde yaşanan sorunlar mevam psikoloji beylikdüzü psikolog hizmetinde bir aile psikoloğu ile yapılacak olan terapi seansı ile kısa bir süre içerisinde son derece kolay bir şekilde çözüme ulaşmaktadır.

evlilik ve çift terapisi

[Toplam: 3 Ortamala: 5]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.