Aile Terapisti Fiyatları

Pek çok kişi ya da aile zor zamanlarla başa çıkmak için terapi ihtiyacı duyabilmektedir. Doğduğumuz anda yanımızda olan ailemiz, ilk anlarımızdan son anımıza kadar hayatımızın her alanını ve her anını etkiler. Aile terapisti fiyatları hakkında bilgi vermeden önce aile terapisi kavramını açıklamak daha doğru bir olacaktır.

Aile terapisi genel olarak bir psikolog ya da klinik psikolog tarafından sağlanmaktadır. Psikolog ya da klinik psikologlar aile terapisi ile ailenizin sorunları çözme, düşünce ve duyguları üretken bir şekilde ifade etme becerisini kazanması sağlanmaktadır. Çatışmaya katkıda bulunan sorunları ve bu sorunların üstesinden gelmenin yollarını belirlemek için aile rollerini, kurallarını ve davranış kalıplarını aile terapisi sırasında keşfedebilirsiniz.

Aile Terapisi Nedir?

Aile terapisi, genel olarak kısa süreli olmaktadır. Aile terapisi, tüm aile üyelerini ya da sadece katılmaya istekli olanları kapsar. Bu noktada özel tedavi planınız ailenizin durumuna bağlı olacaktır. Aile terapisi seansları, terapi seanslarına gittikten sonra bile aile bağlarını derinleştirme ve stresli zamanlarda uygulamanız gereken yöntemlere odaklanmakta ve sizlere yardımcı olmaktadır. Aile terapisinde her ailenin farklı bir ihtiyacı bulunmaktadır.

Aile terapisinin amaçları aşağıdaki gibidir:

  • Aile Terapisi, çocuklarınız ya da diğer aile üyelerinizle sorunlu ilişkileri gidermenize yardımcı olmayı hedeflemektedir.
  • Evlilik ya da mali sorunlar, ebeveynler ve çocuklar arasındaki anlaşmazlıklar ya da madde bağımlılığı, akıl hastalığı gibi durumların tüm aile üzerindeki etkisi gibi belirli konuları aile terapisi ile ele alabilirsiniz.

Aile terapisi için Mevam Psikoloji ile iletişime geçebilirsiniz.

Aile Terapisti Fiyatları ve Süresi

Aile terapisi seans süresi ve sayısı, ailenin ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Bazı aile terapileri altı ya da sekiz seans sürerken bazıları daha uzun sürebilir. Bu gibi durumlar aile terapisi fiyatlarını etkilemektedir. Fiyatlar genel olarak, seans sayısı ve seans süresine göre belirlenmektedir. Genel olarak, seanslar yaklaşık olarak 45-50 dakika sürmektedir.

Seansların ne kadar süreceği ve sürelerin nasıl olacağı, ailenin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Aynı zamanda psikolog ile ne sıklıkla buluştuğunuz ve ihtiyaç duyacağınız seans sayısı, ailenizin özel durumuna ve terapistin tavsiyesine bağlı olacaktır.

Hepsi ve daha fazlası için Mevam Psikoloji’yi takipte kalın!

Medikal Aile Terapisi – Biyolojik-Psikolojik Tedavide Aile Terapilerinin  Yeri | NPİSTANBUL
Aile terepisi nnedir? Görsel kaynak.

Sık Sorulan Sorular

Aile terapisi hangi durumlarda faydalı olmaktadır?

Aile terapisi, stres, keder, öfke ya da çatışmaya neden olan herhangi bir aile durumunda oldukça faydalı olmaktadır.

Aile terapisi ile aile içerisinde yaşanan kötü durumları düzeltebilir miyim?

Evet, aile terapisi ile aile içerisinde yaşanan kötü durumları ya da felaketleri düzeltebilirsiniz.

Aile içerisinde herhangi bir sıkıntımız yok, fakat yine de terapi alabilir miyiz?

Evet, herhangi bir sıkıntınız olmasa bile var olan huzurlu ve mutlu süreci devam ettirebilmek için terapi alabilirsiniz.

[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.